Putin'in 'Kıyamet Makinası' Geliyor!

putinin--kiyamet-makinasi-geliyor

Rusya’nın geliştirdiği yeni insansız denizaltı ‘kıyamet makinesini’ olarak da anılıyor. Ülkelerden almış olduğumuz haberler göre denizaltı alanında en iy araç ve herhangi bşr tusunami anında hızlı bir biçimde müdahele sağlayabilecek kadar iyi olduğunu da belirtiyor.Adeta dev dalgalar ile yarışabilecek güçte diyebiliriz.


Business Insider’a konuşan fizikçi ve nükleer silah uzmanı Rex Richardson, insansız denizaltı Status-6’ya ait savaş başlığının sahil kentlerini yok edebileceği iddiasında bulundu.Stockholm International Peace Research Institute'ta edindiğimiz bilgiler doğrultusunda hareket edecek olursal Rusya bu yıl içerisinde bu araç için oldukça yüksek yatırımlar yaparak harcamalarını neredeyse iki katına çıkarmış durumda. 

 

Artan bütçenin de etkisiyle Rusya yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi.Devletin savunma sanayisinde adeta bir devrim niteliği taşıyabilecek hale gelen makinalar oldukça iddialı bir konuya sahip diyebilmemiz de mümkün.Bu araçlar her alanda nerdeyse bir bölgeyi dahi yok edebilecek güçte.

Sinem özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR