Stephen Hawking'in Son Makalesi: Çoklu evren Teorisi!

stephen-hawkingin-son-makalesi-coklu-evren-teorisi

İngiliz fizik profesörü Stephen Hawking'in ölmeden önce herkesin aklında merak uyandıracak bir teoriyi ortaya attı.Bize vermek istediği mesajda ise yaşadığımız evren haricinde başka evrenlerinde var olacağı yönünde.Ortaya atılan makale doğrultusunda ise bilimsel araştırmacılara da bu konuda araştırmalara başlamaları için bir merak uyandırmayı da becerdi.Bu yüzden de onlara bazı konularda da bir araştırma ve farklı evrenleri de keşfeme yolu açmış olduğunu da ifadelerinde kullandı.
 


'Kozmik enflasyon ve kozmik çoklu evren' teorilerine yine evrenin nasıl meydana geldiğine bazı fikirler ve bunların da araştırmalara dahil edilmesini de isteyenler var.
 
Leuven Katolik Üniversitesi'nde görevli Belçikalı Fizikçi Thomas Hertog ile çalışan Hawking'in makalesi, İngiliz fizikçinin ölümünden 10 gün önce High-Energy Physics adlı bilim dergisine verildi.Bu teoriler daha önce bir çok bilim insanımız tarafından da ortaya atılmıştı.Evrenin bundan yaklaşık 14 yıl önce oluştuğu söyleniyordu.
Guardian'ın haber merkezinden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda da  Hawking'le yeni teori üstünde çalışmak için Cambridge'e giden Hertog, "Aramızda asla bunun, onun son makalesi olabileceğini konuşmamıştık. Ama bunun yolculuğumuzun sonu olabileceği hissediyordum, hiç bir zaman ona söylemedim" diyerek sözlerine de hız kazandırdı.

Bu teori sonrasında ise ortaya atılan büyük patlamanında onlar için yine farklı bir bakış açısı getireceği ve bu konularda yapılmaya devam eden çalışmalarının da oldukça hız kazanacağı yönünde de bir çok fikir ve bir çok düşüncenin de söz konusu olduğu da söyleniyor.14 Mart'ta hayatını kaybetmiş olan İngiliz bilim insanı Hawking, daha önce de bazı sözlerinde de bu kuramlara karşı belli başlı fikirler ortaya atmış hatta bunların sinyallerini vermişti.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR