Yerli Araçlar Artık Sahada!

yerli-araclar-artik-sahada

Türk savunma sanayisinin en yeni zırhlı araçlarından hızır ismini koydukları tankın savaşta kullanılabilmesi için çalışaşmalar başladı ve test sürüşleri gerçekleştirildi.

Ankara'daki ilk seri üretimimiz ASELSAN ile imzaladığımız Hızır  Projesi olacak.Düşmanı gözetleme tehlikelere açık olma yenilikler gibi özelliklere sahip olabilecek.  Bu makinada kullanılan motor gücünün Türkiye'de bir ilk olduğu söylenildi.Bu,  aracın daha kuvvetli olması açısından büyük avantaj sağladı. Beygir başına düşen  tonu daha yüksek bir araç tasarladık. O yüzden elimiz daha rahattı.
 
Hızır'da, aracın manevra ve operasyon yeteneğini dikkate almakla  kalmıyor, aracın taşıdığı canlara maksimum koruma sağlamasına önem veriyoruz.  Hızır, NATO standartlarında, balistik seviyesi yüksek, mayına karşı  yüksek  koruma seviyesiyle ve yüksek manevra kabiliyetiyle askerimizin ihtiyaç ve  beklentilerini tam olarak karşılayan, çatışma bölgelerinde ve sahadaki güvenilir  bir dostu olacak.Araç bir çok yönden avantaj sağladığı gibi yarattığı kolaylıklarla onarımı bakımı ve sistem çalışmasını bir hayli kolay hale getiriyor.Öncelikle bu üretimin ülemiz için hayırlı olmasını diliyoruz zor zamanlar geçiriyoruz ve içinde bulunduğumuz bu şartlarda bir hayli büyük desteği olacak önemli bir üretim olmasını savunuyoruz.Tankların birden fazla özelliklerinin olması bir adım öteye götürmeye yetiyor. 
 

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR