Goldman Sachs Kendi Kriptosunu Geliştiriyor!

goldman-sachs-kendi-kriptosunu-gelistiriyor

Microsoft, Google ve Facebook dev şirketler uygulamaları üzerinden yayımlalan reklamlara kripto para ile ödeme yapılmasına yasak getirirken, ekonomi dünyasını en önde gelen isimlerinden bir tanesi olan ve tüm dünyada tanınan Goldman Sachs, Circle olarak adlandırmış olduğu kendi kripto parasını üretme sistemine geçiş yapıyor.
Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, Circle  adını verdiği kripto parasını piyasaya sundu. Bu para baktığımız zaman oldukça tanınmış olan bir şirket tarafından icat edilen ve ilk defa piyasaya sunulan kripto para olma özelliği taşıyor diyabiliriz.


 
Circle,geçmiş yıllarda denenmiş olan kripto paralar gibi bir başarısızlığa uğramaması adına bir endeks sistemi ile çalıştırılıyor. Bu sisteme yatırım düşüneneer için de her bir doların karşılığı olarak bu kripto paraya denk gelmiş olması gerekiyor.Kısacası Circle, Amerikan dolarının blok zinciri teknolojisiyle çalışan bir hali.Bu yönüyle bakıldığında ABD para birimlerinde de onlara olanak sağlayacak bir hale gelecektir.


 Şirket bu noktada ödeme ,satın alma ve daha bir çok işlemin de bu kapsamda kripto paralar ile gerçekleştirileceğine dair yeni bir adım atılacağını ve oldukça popüler olacağını da söylüyor.Godman Sachs bünyesinde faaliyet gösteren Circle şu an dünyada bu alanda en yüksek faaliyeti göstermiş olan para birimi de geçerek yaklaşık 120 milyona yakın para çekildiğini de ifadelerinde kullanıyor.Bu yapılan yeni para birimi adımı ile kripto alanında en yüksek seviyeye ulaşılacağını da söylüyorlar.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR