ASELSAN,"Katmer" Adlı Elektronik Harp Cihazları Geliyor!

aselsankatmer-adli-elektronik-harp-cihazlari-geliyor


ASELSAN "Katmer" adını verdiği elektronik cihazlr ile geliyor.Bu cihazların özelliği ise "Katmer" maddenin elektromanyetik en küçük birim özelliğine sahip olması ve bu anolamda özellikle savaş ve savunma sanayi alanlarında elektornik harp özelliği göstermesi.Edindiğimiz bilgilere göre  KATMER teknolojisi kullanılarak 30 kata kadar üretilebilen mikrodalga devrelerle oluşturulan mikrodalga modüller, klasik yöntemlerle üretilen modüllere göre çok daha küçük hacme sığdırılabiliyor. Bize her alanda teknoljik olarak yeni bir adım sağlayacak olan bu yeni teknoloji ile farkımızı da bir kez daha ortaya koymuş olduğumuzu da göstermiş oluyoruz.

Bu teknoloji kapsamında ise en küçük moleküler yapılar dah adeta bir iletişim halinde olacak ve uygulanan yüksek iletişim teknolojisi kapsamında ise bir adım önde olacağınız yeni bir teknolojinin temelleri atılmış olacak.

Bu nitelikleriyle KATMER teknolojisi, özellikle çok sayıda mikrodalga modül içeren radar ve elektronik harp sistemlerinin daha küçük hacimde gerçekleştirilmesine imkan sağlıyor. hem teknik açıdan çok iyi hem de fonksiyonel olarak teknolojiye ve onun getirmiş olduğu bir çok adıma da faydalı bir yol sağladığını da söylemek mümkün hale geliyor.Şirket bu teknolojiyide şöyle açıklıyor belli bir hat üzerinden bizlere sağlanmış olan iletim unsurlarının hepsinin de bir bütünü olarak belirtiyorlar.

 Teknoloji, değişik frekans özellikleri taşıyan devre elemanlarının da bir bütün halinde değerlendirilmiş olduğu farklı ve yeni olan güncel bir teknoloji temellerinin de özelliklerini de ifade etmiş oluyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR