Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

spotify-nedir-nasil-kullanilir

Müzik, hayatımızın olmazsa olmazı. Evimizde, ofisimizde, aracımızda, okulda, sokakta coşmanın, rahatlamanın, dinlenmenin, konsantre olmanın, neşelenmenin, hüzünlenmenin vazgeçilmez aracı.

Bu amaçla dijital ortamda, internet üzerinden müzik dinlemeye yepyeni bir boyut getiren İsveç asıllı müzik veri akışı sistemi olan Spotify programı son derece akıllı bir uygulama. Sony, EMI, Universal gibi dünyaca ünlü plak şirketlerine kayıtlı, seçilmiş milyonlarca şarkıya anında erişebilmeyi sağlayan müzik, podcast ve video aktarma hizmetidir.

İnternetin her geçen gün giderek artan oranda yaygınlaşmasıyla dünyanın hemen hemen her yeriyle bağlantı kurulabilmekte ve gereksinimlerimizi karşılayacak dijital hizmetlerin çeşitlenmesiyle müzik alışkanlıklarımız da değişiyor. Bir zamanlar sevilen sanatçıların yeni çıkan ya da sevilen albümlerini satın almak için müzik marketlere gidilirken şimdilerde sevilen şarkılar dijital cihazlarımıza, ayağımıza geliyor. Bilgisayarlar, akıllı cep telefonları, tabletler vasıtasıyla dinlemek istenen ezgiler çok kısa sürede hizmetimize sunuluyor.

Artık dilediğiniz albüme, şarkılara, sanatçılara anında ulaşabilir, her hafta yeni çıkan single ve albümleri izleyebilir, en çok dinlenen parçaları inceleyebilir, kendi çalma listelerinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, benzer müzik zevkini paylaştığınız kişilerin, sevdiğiniz sanatçıların listelerine ulaşabilir, müzik severlerin ve uzmanların hazırladığı listeleri dinleyebilir, çalma listelerinizi diğer üyelerle paylaşabilirsiniz.

Sportify’ın üç seçenekli üyeliği var. Ücretsiz seçeneğinde müzik çalma gibi temel işlevleri kullanabilmeniz için her hangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Eğer reklamsız ve her zaman sevdiğiniz müzikleri yanınızda taşımak istiyorsanız aylık 9.99 TL. bedelle Premium satın almanız gerekiyor. Spotify Premium şarkıları internetten indirip daha sonra istediğiniz kadar çevrimdışı dinleme imkanı veriyor.

Spotify Family hesabı Premium ile aynı özelliklere sahip, her aile üyesinin kendi ayrı Premium hesabı olmakta. Ücretlendirme ise kullanıcı ve en fazla 5 kişi dahil aylık 14,99 TL.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR